HOLISTYCZNE CENTRUM LECZENIA ZWIERZĄT

Mirosław Tarka


Telefon

77 453 94 42

Tu jesteśmy

ul.Strzelców Bytomskich 5 of,

45-084 Opole


Godziny otwarcia

08.00 - 18.00 pn-pt

09.00 -12.00 sb

ELEKTROAKUPUNKTURA

ELEKTROAKUPUNKTURA
DLA ZWIERZĄT

Czym jest ?

 

Elektroakupunktura jest modyfikacją tradycyjnego zabiegu akupunktury, polega na przepuszczaniu prądu elektrycznego przez wkłute igły na punktach akupunkturowych przy życiu specjalnych elektrod przymocowanych do igieł. Elektrostymulację stosujemy najczęściej w przypadkach, w których klasyczna akupunktura nie przynosi wyraźnej poprawy oraz w dolegliwościach bólowych, w których metoda ta jest szczególnie skuteczna. Do zabiegów elektroakupunktury stosuje się prąd zmienny lub stały.

 

Prąd stały powoduje regenerację i odżywianie tkanek, usprawnienie krwiobiegu, zaktywizowanie procesów przemiany materii.


Prąd zmienny stosujemy zazwyczaj w przypadku porażeń, niedowładów, stanów zapalnych narządu ruchu oraz do zwalczania bólu i w celu podniesienia odporności. W celu uzyskania efektu tonizującego częstotliwość impulsów powinna mieścić się w przedziale 6-10Hz. Efekt sedatywny uzyskuje się przez działanie prądem o częstotliwości 15-60Hz. Stosuje się go w bólach ostrych, skurczach mięśniowych, ostrych stanach zapalnych oraz, w niektórych przypadkach pobudzenia nerwowego.