HOLISTYCZNE CENTRUM LECZENIA ZWIERZĄT

Mirosław Tarka


Telefon

77 453 94 42

Tu jesteśmy

ul.Strzelców Bytomskich 5 of,

45-084 Opole


Godziny otwarcia

08.00 - 18.00 pn-pt

09.00 -12.00 sb

GEMMOTERAPIA

GEMMOTERAPIA
DLA ZWIERZĄT

Czym jest ?

 

 

Gemmoterapia to dział fitoterapii, która wykorzystuje pąki i sadzonki drzew oraz krzewów. Są zbierane wiosną, w czasie ich naturalnego cyklu rozwojowego, dlatego stanowią prawdziwe skupisko energii i witalności. Zawierają również składniki aktywne, które nie będą już obecne w dorosłej roślinie. „Gemmoterapia ma charakter terapeutyczny, oparty na rozwoju

potencjalnej energii biologicznej roślin i minerałów. Dr Pol. Henry

 

Pąki i sadzonki składają się z tkanek embrionalnych, które zawierają wszystkie informacje genetyczne przyszłej rośliny. Są bogatsze w kwas nukleinowy i hormony wzrostu niż starsze rośliny. Zawierają również witaminy, pierwiastki śladowe i minerały, podobnie jak inne składniki aktywne, które znikają w miarę rozwoju z rośliny.

 

Historia


Gemmoterapia została stworzona przez dr. Pol. Henry belgijskiego lekarza w latach sześćdziesiątych. Opublikował wyniki swoich badań i testów klinicznych w 1970 roku i nazwał tę nową terapię Phytoembryoterapia. Później została rozwinięta przez Dr. Max Tétau francuskiego homeopatę, który nazwał ją gemmoterapią. Słowo to pochodzi od łacińskiego „gemmae” oznaczającego jednocześnie pączek z rośliny i szlachetny kamień.