HOLISTYCZNE CENTRUM LECZENIA ZWIERZĄT

Mirosław Tarka


Telefon

77 453 94 42

Tu jesteśmy

ul.Strzelców Bytomskich 5 of,

45-084 Opole


Godziny otwarcia

08.00 - 18.00 pn-pt

09.00 -12.00 sb

HOMOTOKSYKOLOGIA

HOMOTOKSYKOLOGIA
DLA ZWIERZĄT

Czym jest?

 

Homotoksykologia łączy nowoczesną medycynę konwencjonalną z podejściem holistycznym. Polega na stosowaniu środków homeopatycznych w celu ułatwienia usuwania toksyn i stymulowania zdolności organizmu do samouzdrawiania.


 

 Homotoksykologiczny pogląd na chorobę

 

Z homotoksykologicznego punktu widzenia choroba jest spowodowana reakcją organizmu na obecność czynników chorobotwórczych zwanych homotoksynami. Objawy są wynikiem naturalnego reagowania układu obronnego organizmu na zagrożenie. Oznacza to, że choroba nie polega na występowaniu objawów (jak często sądzi się w medycynie konwencjonalnej), ale raczej są one dowodem na to, że organizm próbuje uzyskać naturalną obronę przed określonymi czynnikami chorobotwórczymi. Gdy całe leczenie jest nastawione tylko na usunięcie objawów, rezultaty mogą być tylko powierzchowne, a długoterminowe zdrowie pacjenta może zostać zagrożone. Leczenie oparte na zasadach homotoksykologii bierze pod uwagę czynniki sprawcze (homotoksyny) i poprzez stymulację własnego układu obronnego organizmu, może zająć się rzeczywistymi przyczynami choroby, a nie tylko tłumić objawy.

 

Homotoksyny obejmują wszystkie substancje, które mogą powodować choroby, takie jak wirusy, bakterie, alergeny, chemikalia, leki, promieniowanie, hormony, stres itp. Ich obecność powoduje zakłócenie normalnych procesów regulacyjnych. Dlatego każda choroba jest spowodowana działaniem homotoksyn, które mogą być wprowadzane z zewnątrz lub pochodzić z samego organizmu.

Leki homotoksykologiczne

 

Leki antyhomotoksyczne to kombinacje składników ziołowych, mineralnych, biologicznych, farmaceutycznych i / lub biofarmaceutycznych przygotowanych homeopatycznie.

Leki te można podawać doustnie lub we wstrzyknięciach i często wstrzykuje się je do punktów akupunkturowych,aby wpłynąć na jeszcze większą aktywność.